Четвер, 28.03.2024, 12:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Твоя думка?
Зломану електроніку:
Всього відповідей: 20
Інформер
Лічилка

Прилади&Системи

Каталог статтей

Головна » Статті » Мої статті » Телекомунікації

RS-485 - Коротко про головне

Протокол підтримує багатоточкові з'єднання, забезпечуючи створення мереж з кількістю вузлів до 32 і передачу на віддаль до 1200 м. Стандарт RS-485 підтримує напівдуплексний зв'язок. Для передачі і прийому даних достатньо однієї скрученої пари провідників.

В основі інтерфейсу RS-485 лежить принцип диференціальної передачі даних. Суть його полягає в передачі одного сигналу по двох проводах. Причому по одному дроту (лінія A) йде оригінальний сигнал, а по іншому (лінія B) - його інверсна копія. Іншими словами, якщо на одному дроті "1", то на іншому "0" і навпаки. Таким чином, між двома проводами витої пари завжди є різниця потенціалів: при "1" вона позитивна, при "0" - негативна.

Використанням витої пари забезпечується відносно висока завадостійкість мереж RS-485. Завдяки симетрії кабелю, перешкоди, що наводяться на кожний з його дротів, однакові і не змінюють диференціальної складової напруги. У будь-якої лінії зв'язку є такий параметр, як хвильовий опір. Він залежить від характеристик використовуваного кабелю, але не від довжини. Специфікація RS-485 рекомендує, але не нав'язує, щоб хвильовий опір був рівний 120 Ом.  
Виявляється, що якщо на віддаленому кінці лінії, між провідниками витої пари включити резистор з номіналом рівним хвильовому опору лінії, то електромагнітна хвиля, дійшовши до "тупика" поглинається на такому резисторі. Звідси його назва - узгоджуючий резистор, або "термінатор".


Категорія: Телекомунікації | Додав: metersys (18.08.2008) | Автор: Роман Іванович Куриляк E W
Переглядів: 434 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: