Субота, 27.04.2024, 04:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Твоя думка?
Зломану електроніку:
Всього відповідей: 20
Інформер
Лічилка

Прилади&Системи

Каталог статтей

Головна » Статті » Мої статті » Автоматизовані системи управління

Пристрої автоматичного вмикання резерву (АВР)
Є декілька основних модифікацій схем АВР. Вони різняються кількістю виходів, кількістю і видом силових комутаційних елементів, комбінаціями різних вводів. У разі потреби побудови АВР на три вводи, використовують двоступінчасту схему, що складається з двох послідовно з'єднаних основних схем АВР. Як третій ввід, зазвичай, використовують електроагрегат (потужний дизель-генератор або малопотужний генератор із бензиновим двигуном), який запускається автоматично при зникненні напруги на мережевих вводах. Системи гарантованого живлення для навантаження першої категорії з малим часом перемикання будують за багатоступінчастою схемою. Першим ступенем є мережевий АВР, що забезпечує живлення двох навантажень, які мають різні категорії. При тривалих перервах у постачанні живлення від мережевих вводів запускається електроагрегат, який є другим ступенем в системі гарантованого живлення. Після запуску І виходу електроагрегату на режим відбувається перемикання навантаження на живлення від електроагрегату. Функції запуску, управління приєднанням і від'єднанням електроагрегату мають виконуватися в автоматичному режимі. Після відновлення живлення з боку першого або другого мережевого вводу система автоматично переходить на живлення від мережі. Третім ступенем, що живить навантаження першої категорії, є джерело безперебійного живлення (UPS). Воно призначене для забезпе- чення живлення навантаження в моменти перемикання між мережевими вводами, а також під час запуску електроагрегату. Час перемикання на живлення від UPS може бути менше 20 мc, що задовольняє найжорсткіші вимоги щодо забезпечення категорійності живлення. За відсутності зовнішнього живлення UPS живить навантаження від акумуляторної батареї, напруга якої перетворюється на трифазну напругу змінного струму. Оскільки ємність батареї обмежена, UPS може забезпечувати живлення навантаження протягом обмеженого часу.

Як силові комутаційні елементи для влаштування АВР в мережах 0,4 кВ застосовують контактори (магнітні пускачі) або автоматичні вимикачі. Їх вид визначається величиною струму в навантаженні, необхідністю забезпечення струмового захисту навантаження, економічними міркуваннями. АВР приєднань 6 кВ, 10 кВ, 35 кВ будуються на вакуумних, елегазових вимикачах. Напругу для контролю знімають з вторинних обмоток вимірювальних трансформаторів напруги.

Хочу розвіяти міф про ідеальність АВР, побудованих на дорогих перемикачах деяких зарубіжних фірм, що забезпечують перемикання між вводами за 5-10 мс. Помилка полягає в тому, що незважаючи на малий час переходу на живлення від резервного вводу споживач все одно має провал у живленні, адже швидкий перехід на живлення від резервного джерела спричинений зникненням або відхиленням напруги живлення з боку вводу. Час на розпізнавання відхилення в мережі бажано вста новлювати не менше 500 мс, інакше АВР часто перемикатиметься при короткочасних зниженнях напруги внаслідок пускових струмів потужних навантажень. З цієї причини для виготовлення АВР, що забезпечує чітку, безперебійну роботу за будь-яких відхилень напруги, абсолютно достатньо застосування традиційних схем на контакторах або автоматичних вимикачах. Найважливішим аспектом для побудови надійних схем АВР є правильний вибір схеми управління.

Усі вказані схеми АВР можна реалізувати з використанням мікропроцесорних пристроїв
«Блок управління автоматичним вмиканням резерву» (БУАВР).  Приклад схеми побудови АВР на автоматичних вимикачах з мотор-приводом, на 2 навантаження, з секційним, зображено на рисунку.


 







 


Категорія: Автоматизовані системи управління | Додав: metersys (21.08.2008) | Автор: Роман Іванович Куриляк E W
Переглядів: 622 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: