Субота, 15.12.2018, 20:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Твоя думка?
Зломану електроніку:
Всього відповідей: 20
Інформер
Лічилка

Прилади&Системи

Каталог статтей

Головна » Статті » Мої статті » На актуальну тему

Навики, котрими повинен володіти сучасний технічний фахівець

Чи коректна тема?

Вважаю що так. Звичайно ж ставити в один ряд програміста і енергетика абсурдно. Кожен з них має свої задачі. Але є й об’єднавчий фактор – це техніка. Як один так і інший є технічними спеціалістами. Просто перший оперує поняттями цифрової техніки, а інший – електро- та тепло- техніки. 

У чому актуальність теми?

Кожен роботодавець на сьогодні цікавиться рівнем знань та досвідом працівника. Від цього залежить і заробітна плата, і статус в колективі, і значущість фахівця. У народі кажуть «не замінимих людей немає…», але є й продовження поговірки: «…але є люди без яких важко обійтися». Тому в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці вважаю дану тему актуальною.

Якими навиками повинен володіти фахівець?

Кажуть що досвід приходить з роками. З цим важко не погодитись. Але ж як і у кожній справі «треба з чогось починати». На мій погляд сучасний технічний фахівець повинен володіти навиками, які я розклав у порядку їх пріорітету:

1. Будь-яка робота, навіть найпростіша, вимагає дотримання правил безпеки. Тому фахівець повинен знати і неухильно дотримуватись у своїй роботі правил техніки безпеки та технічної експлуатації, незважаючи на досвід та вид робіт.

2. Навіть найпростіше обладнання вимагає живлення від електромережі. Отже, фахівець повинен знати схеми електропроводок приміщення, розміщення та призначення електрощитових, найпростіші способи виявлення причин зникнення напруги.

3. Нинішній рівень техніки нерозривно пов'язаний з інформаційними технологіями і зокрема з ПК. Отже, володіння ПК на рівні досвідченого користувача: знання офісних програм, основ роботи з графікою, базових несправностей ПК, робота в Інтернеті.

4. Робота з сучасними пристроями вимагає логічного мислення та технічного складу думок. Зокрема, навіть телевізор перед використанням доводиться запрограмувати та телеканали. Інколи, доводиться і здогадуватися причину неполадки.

5. Робота з документами (інструкції по експлуатації, паспорт та ін.). Звичайно ж перед використанням ми часто читаємо «Перед використанням ознайомтесь з інструкцією», позаяк «вгадати» всі можливості пристрою які заклав виробник неможливо. Але чому ж я не поставив даний навик на початок? А тому, що сьогодні все рідше і рідше можна знайти грамотно написані інструкції, ось і доводиться покладатись на власні сили.

6. Навики електрорадіомонтажу, куди входить: знання базових радіоелементів, робота з паяльником, читання схем, вибір кабелів та матеріалів і ін.

Звичайно ж розглянуті вище навики відносяться до професійних. А сучасний спеціаліст повинен володіти і масою людських якостей, бути комунікабельним та відповідальним. Розвиток фахівця продовжується протягом усього життя, але базові навики закладаються у молоді роки.Категорія: На актуальну тему | Додав: metersys (06.09.2008) | Автор: Роман Іванович Куриляк E W
Переглядів: 321 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 2
10.09.2008 Спам
2. Роман Іванович Куриляк (metersys)
Шановний Сергій Васильович! Ви напевно ж погодитесь з фактом, що 80 % інформації можна знайти лише в Інтернеті. А що ж робити зварювальнику у якого під час роботи "відлетів" дротик від трансформатора? Йти до радіомонтажника і припиняти роботу? Тут мова йде не про те щоб дати зварювальнику паяльника у руки і сказати: "паяй, ти ж технічний фахівець". Просто слід розрізняти, навики і професії... Ну а про автомеханіка є реальна історія: "Колись їхали на "Таврії у снігопад, зламався двірник. Проїхали 4 СТО, а всі кажуть Вам не механіка, а електрика треба їдьте дальше. Через 2 год знайшли нарешті таки СТО де був електрик. Він розібрав двигун, а там виявляється шестерня злетіла..." Висновки робіть самі.

10.09.2008 Спам
1. Сергій Васильович (kleshko)
не розумію cool для чого фахівцю, наприклад, з газозварювання володіти навиками родіомонтажу та володіти ПК? Відчувається зацикленість та вузконаправленість фаху автора. Романе - "технічний фахівець" це не тільки електрик, а і автомеханік.

Ім`я *:
Email *:
Код *: